Kuru Yağın İçerisindeki Badem Yağı

Merhaba sevgili okur. Başlıktan da anlayabileceğin üzere bugün kuru yağın içeriğinde bulunan “badem yağı” hakkında biraz sohbet edeceğiz. Senin gibi değerli okuyucularımızın kuru yağın içeriğini merak edebileceklerini düşündük ve “Kuru Yağı İnceliyoruz!” adında yeni bir yazı serisi başlattık. Şu anda okuduğun bu yazı sonlarına doğru geldiğimiz serinin altıncı bölümünü oluşturuyor. Bu yazıda “Badem yağı nedir?” ve “Badem yağı ne işe yarar?” gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. İstersen vakit kaybetmeden konuya geçelim 🙂 Keyifli okumalar…

Badem Yağı Nedir?

Badem yağı, çiğ bademin preslenerek özünün çıkarılması ile elde edilir. Göze güzel görünen bir sarı renge ve hoş bir kokuya sahiptir. A ve K vitaminleri bakımından son derece zengin bir yağ çeşididir.

Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Eğer dikkat ettiysen şampuanların üzerinde “Badem yağı içerir.” ibaresine rastlamışsındır. Buradan da anlaşılabileceği üzere badem yağının saç üzerinde harika etkileri bulunmaktadır. Badem yağı, saçı besler ve saça doğal bir parlaklık kazandırır. Aynı zamanda saç derisini güçlendirdiği ve saç dökülmesinin önüne geçtiği de uzmanlarının söylemleri arasında yer alıyor. Kuru yağ, saç bakımı konusunda ki en büyük etkisini badem yağından almaktadır. Yahu bu kuru yağ gerçekten inanılmaz bir şey gerçekten 🙂 İçerisinde 9 yağ var ve her birinin faydaları saymakla bitmiyor.

Badem yağının etkileri sadece saç ile sınırlı değildir. Erkekler sakal ve bıyıklarını gürleştirmek adına badem yağına başvurmaktadır. Sakal ve bıyıkları gürleştirmesinin yanında bakımlı bir görünümde kazandırır. Bunlara ek olarak badem yağı, seyrelmiş kaşlarda da inanılmaz bir etki göstermektedir. Güzellik salonlarında sıklıkla kullanılan bir yağdır.

Şimdiye kadar hep kıllardan bahsettik yahu 🙂 Birazda kuru yağın cilde olan faydalarından bahsedelim. Cilde harika bir yumuşaklık ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Aynı şekilde cilt üzerinde meydana gelen tahrişlerin giderilmesine de yardımcı olur. Çatlamış dudaklarda da etkili bir yağ çeşididir. Ancak içerisinde badem yağı bulunuyor diye kuru yağı dudağınıza sürerken dikkat edin. Dilinize değdiğinde hoş bir tat bırakacağını söyleyemeyiz 🙂

Bu yazıda seninle badem yağının içeriği hakkında sohbet tarzında bir bilgi paylaşımında bulunduk. Eğer sende kuru yağ hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsan bizleri takipte kalabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir